Niezwykła „Strefa Karbusia”

„Strefa Karbusia” to nowy element, który po raz pierwszy występuje podczas Bogatyńskich Dni Węgla i Energii Karbonalia. Nowe wydarzenie, które z pewnością dostarczy wiele nieograniczonej zabawy najmłodszym Mieszkańcom Miasta i Gminy Bogatynia było oczekiwane i z pewnością spełni swoją funkcję.

„Strefa Karbusia” podczas Bogatyńskich Dni Węgla i Energii Karbonalia 2018 znajdowała się będzie na parkingu sklepu Lidl, który to sklep jest partnerem podczas organizacji tegorocznych Karbonaliów. Strefa będzie specjalnie oznaczona, a Dzieci z terenu Miasta i Gminy Bogatynia w wieku do lat 10 będą mogły korzystać z niej bezpłatnie. Warunkiem bezpłatnego korzystania będzie odbiór i założenia na rękę opaski upoważniającej do korzystania ze „Strefy Karbusia”. Opaski będą rozdawane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza od 12 czerwca w bogatyńskim żłobku, bogatyńskich przedszkolach i szkołach. Jeśli jednak okaże się, że są Dzieci, które nie otrzymały opasek, to Rodzic, bądź pełnoletni Opiekun Dziecka może zgłosić się do Biura Karbonaliów po odbiór opasek. Biuro Karbonaliów znajduje się w budynku Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, przy ul. Daszyńskiego 1. Wszelkich informacji dotyczących „Strefy Karbusia”, a także opaski będzie można odebrać także w same Karbonalia w „Domku Organizatora” znajdującym się w pobliżu małej sceny przy ul. Daszyńskiego 1.

Rodzaj opasek

Opaski, które zostaną rozdane Dzieciom z terenu Miasta i Gminy Bogatynia, są przede wszystkim opaskami bezpiecznymi. Opaski te, są bardzo mocne, wytrzymałe, wodoodporne oraz antyalergiczne. Każda z opasek jest numerowana, posiada swój własny bardzo mocny i wytrzymały klej. Każde z Dzieci otrzyma trzy kolory opasek.

  1. Kolor pomarańczowy, jest przeznaczony na pierwszy dzień Karbonaliów, czyli piątek, 15 czerwca. Tego dnia dzieci, aby mogły bezpłatnie i bez ograniczeń, choć zgodnie z regulaminem, korzystać ze „Strefy Karbusia” muszą założyć opaskę właśnie pomarańczową.
  2. Kolor niebieski powinien Dzieciom kojarzyć się z sobotą 16 czerwca, bo właśnie wtedy w „Strefie Karbusia” obowiązywać będą opaski w kolorze niebieskim.
  3. Kolor zielony z kolei to już niedziela i to właśnie podczas finału Kabonaliów, Dzieci założą opaski w tym kolorze.

Organizator oraz Zarządca „Strefy Karbusia” w toku wielu analiz podjęli decyzję, iż opaski do „Strefy Karbusia” będą każdego dnia miały inny kolor, zarówno ze względów organizacyjnych, jak też praktycznych i dających komfort najmłodszym Mieszkańcom Miasta i Gminy Bogatynia. Zastosowanie jednej opaski na wszystkie trzy dni Karbonaliów niosłoby za sobą ryzyko utraty opaski, zniszczenia jej, a także dyskomfort spowodowany chociażby wieczorną kąpielą i snem Dziecka z opaską na ręku. Rozwiązanie jakie zafunkcjonuje podczas tegorocznych Karbonaliów daje komfort i bezpieczeństwo, że każde Dziecko będzie mogło bezproblemowo korzystać ze „Strefy Karbusia”.

Wszystkich Rodziców i Opiekunów zachęcamy i prosimy o zapoznanie się z krótkim regulaminem „Stefy Karbusia” a w razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Biurem Karbonaliów, pod adresem:

Biuro Karbonaliów
Daszyńskiego 1 pokój nr 3
59-920 Bogatynia
Nr tel. 75 77 25 190 – 195
Email: karbonalia@bogatynia.pl